Poznaj nasz zespół Dentim Clinic

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz stałemu podnoszeniu kwalifikacji zespół Dentim Clinic gwarantuje najwyższy standard opieki i wysoką jakość świadczonych usług.
Nasi lekarze to eksperci wielu dziedzin nowoczesnej stomatologii, począwszy od zaawansowanej implantologii poprzez ortodoncję, endodoncję aż po stomatologię dziecięcą.

Lek. stom.

Wojciech Fąferko

Założyciel Dentim Clinic

Zajmuje się: implantologia, chirurgia stomatologiczna

Lekarz implantolog z 15-letnim doświadczeniem. Założyciel i Dyrektor Medyczny Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic.Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie odbył staż podyplomowy, m.in. na Katedrze Chirurgii Śląskiej Akademii Medycznej. W latach 2008-2009 odbył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jana Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem zdobywając europejski tytuł implantologa.

Lek. stom.

Katarzyna Łukasik-Fąferko

Założycielka Dentim Clinic

Zajmuje się: ortodoncja

Ukończyła studia, następnie odbyła staż m.in. na Katedrze Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy praktykujących ortodoncję IAO – International Association for Orthodontics. W kolejnych latach odbyła cykl szkoleń ortodontycznych.

Lek. stom.

Anna Przybyła

Zajmuje się: protetyka, implantologia

Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a następnie odbyła staż wraz z praktykami w Barcelonie, gdzie poza pracą w najnowocześniejszej placówce będącej pionierem w stomatologii minimalnie inwazyjnej w Hiszpanii, ukończyła studia podyplomowe oraz liczne szkolenia z dziedziny stomatologii estetycznej oraz implantologii.

Lek. stom.

Kamil Stefański

Zajmuje się: ortodoncja

Ukończył studia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Odbył staże podyplomowe z Ortodoncji i Chirurgii Stomatologicznej pod okiem najbardziej doświadczonych stomatologów w Katowicach. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy praktykujących ortodoncję IAO - International. Wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji w Zabrzu. W naszym gabinecie zajmuje się ortodoncją, w tym aparatami Invisalign oraz leczeniem dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego.

Lek. stom.

Marta Szymańska-Pawelec

Zajmuje się: stomatologia dziecięca, endodoncja

Ukończyła kierunek lekarsko-dentystyczny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Podczas studiów członkini Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Uczestniczka licznych kursów i konferencji m.in poświęconych Stomatologii Dziecięcej i współczesnych metod eliminacji stresu u małych pacjentów. W Dentim Clinic zajmuje się głównie leczeniem dzieci i młodzieży.

Lek. stom.

Wiktoria Adaszewska

Zajmuje się: endodoncja, stom. zachowawcza

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej na wydziale lekarsko-dentystycznym. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego.Uczestnik studiów podyplomowych w zakresie endodoncji. Zajmuje się w leczeniem kanałowym z użyciem mikroskopu oraz w minimalnie inwazyjnych odbudowach estetycznych zębów.

Lek. stom.

Tomasz Łukasik

Zajmuje się: implantologia, stom. zachowawcza

Ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, następnie odbył staż w jednej z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych we Wrocławiu. Stale podnosi swoje kwalifikacje w zakresie chirurgii i implantologii uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach. Członek Rady Fundatorów Fundacji Be Active Dentist.

Lek. stom.

Michał Cichoń

Zajmuje się: protetyka

Ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Następnie przez wiele lat odbywał szkolenia na całym świecie, rozwijając się w dziedzinie estetycznych rekonstrukcji zębów, począwszy od perfekcyjnych wypełnień estetycznych, po wykonywanie skomplikowanych odbudów protetycznych na zębach własnych, jak i implantach.

Lek. stom

Ewa Słupińska

Zajmuje się: protetyka

Absolwentka Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie, gdzie zdobyła wiedzę z zakresu chirurgii stomatologicznej. Była praktykantka w klinice Mater Dei Hospital na Malcie. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego.

Lek. stom.

Sebastian Pawelec

Zajmuje się: chirurgia stomatologiczna

Wykładowca i absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Po studiach rozpoczął specjalizację z chirurgii stomatologicznej w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej i Chirurgii Stomatologicznej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zajmuje się w chirurgią stomatologiczną, gwarantując pacjentom najwyższą jakość usług.

Lek. stom.

Milena Łapaj

Zajmuje się: stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza

Ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, następnie odbyła staż podyplomowy w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej. Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu na Najlepszego Studenta Stomatologii, na studiach była również członkinią Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. W naszym gabinecie zajmuje się stomatologią dziecięcą i zachowawczą.

Lek. stom.

Aleksander Gajos

Zajmuje się: endodoncja

Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, następnie odbył staż podyplomowy w Centrum Stomatologii im. Prof. Meissnera. Przez ponad 10 lat leczył swoich pacjentów z całej Polski zajmując się głównie endodoncją z wykorzystaniem mikroskopu i stom. estetyczną. Członek Polskiego Towarzystwa Endontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego zrzeszającego najlepszych europejskich lekarzy endodontów.

Lek. stom.

Marcin Gołda

Zajmuje się: protetyka

Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, następnie odbywał staże podyplomowe w prestiżowych polskich klinikach stomatologicznych. Przez ponad 6 lat prowadził prywatną praktykę stomatologiczną, obsługując pacjentów krajowych i zagranicznych. Przez lata pracował w prężnie rozwijających się klinikach angielskich, co pozwoliło mu na zdobycie cennych umiejętności. Członek General Dental Council oraz British Dental Association.

Higienistka stomatologiczna

Anna Raab

Dyplomowana higienistka stomatologiczna. W zawodzie pracuje już ponad 10 lat. Praca, którą wykonuje jest jej pasją, dlatego też czynnie uczestniczy w licznych kursach stale podnosząc swoje kwalifikacje. Ceni Sobie satysfakcję i zadowolenie pacjentów. W roku 2014 zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie ‘Higienistka Roku’.

Higienistka stomatologiczna

Żaklina Grabowska

Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na Wydziale Zdrowia Publicznego. W pracy asystuje głównie przy zabiegach endodontycznych. Dyplomowana higienistka stomatologiczna i członkini Polskiego Stowarzyszenia Higieny Stomatologicznej. Piesze i rowerowe wycieczki to sposób Żakliny na spędzanie wolnego czasu. Relaksuje się również pracą w ogrodzie z kopaczką na czele.

Higienistka stomatologiczna

Ewa Slabik

Jest absolwentką Studium Policealnego w Katowicach na wydziale higienistka stomatologiczna. W Dentim Clinic asystuje przy zabiegach protetycznych, leczeniu zachowawczym i stomatologii estetycznej. Jako higienistka stomatologiczna wykonuje również zabiegi higienizacyjne i wybielające. W pracy najważniejsze dla niej jest zadowolenie pacjenta oraz ciągły rozwój potwierdzony szkoleniami. Szczególną wagę przywiązuje do komunikacji i wyjścia naprzeciw oczekiwaniom pacjenta w każdym wieku. Poza pracą lubi spędzać czas z rodziną oraz wspólne wycieczki rowerowe, leśne i górskie wędrówki.

Opiekun Pacjenta

Anna Łabuzek

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale Fizjoterapii. W Dentim Clinic Ania opiekuje się pacjentami niemieckojęzycznymi oraz koordynuje pracę recepcji. Przykłada wszelkich starań do profesjonalnej obsługi naszych pacjentów. Życzliwość i empatia to główne cechy, które ją charakteryzują. Swoje wolne chwile Ania poświęca rodzinie i znajomym. Stara się spędzać czas aktywnie jeżdżąc na rolkach i rowerze.

Opiekun Pacjenta

Dorota Sokołowska

Absolwentka Inżynierii Biomedycznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pozytywne nastawienie i optymizm to cechy którymi stara się kierować, również w pracy. Sport jest jej główną pasją. Szczególnie jazda na rolkach czy tenis. Uwielbia również weekendowe wycieczki - głównie w góry.

Opiekun Pacjenta

Magdalena Blaut

Ukończyła Medyczną Szkołę Policealną i TEB Edukacja. Dyplomowana masażystka, wizażystka i stylistka paznokci. Doświadczenie w pracy w szpitalach i przychodniach pozwoliło jej na jeszcze lepsze zrozumienie potrzeb pacjentów. Uwielbia kontakt z ludźmi, fitness, bieganie i jazdę na rowerze. Kocha zdrową kuchnię i dobre książki.

Opiekun Pacjenta

Kinga Golan

Absolwentką Szkoły Medycznej. Dyplomowana technik dentystyczny oraz higienistka stomatologiczna. W Dentim Clinic asystuje głównie przy zabiegach protetycznych. W pracy zwraca szczególną uwagę na komfort Pacjenta w myśl zasady „traktuj jak chcesz być traktowana”. Ceni sobie dobre atmosferę oraz uśmiech na twarzach pracowników jak i zadowolonych Pacjentów.

Manager kliniki

Klaudyna Barszcz

Absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, specjalizująca się w komunikacji międzyludzkiej, co często wykorzystuje w kontaktach z pacjentami. W teorii interesuje się dietetyką i zdrowym trybem życia, a w praktyce jest miłośniczką fitnessu pod każdą postacią. W chwili wytchnienia sięga po skandynawskie kryminały bądź planuje kolejne podróże w nieodkryte jeszcze zakątki Polski.

Kierownik ds. medycznych

Beata Muc

Beata ma pod swoją opieką pracownię RTG i tomografii. Wykonuje dla Państwa zdjęcia rentgenowskie, pozwalające nam tak precyzyjnie zaplanować leczenie. W Dentim Clinic odpowiedzialna jest także za asystowanie przy zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych. Zajmuje się również zaopatrzeniem gabinetów w materiały stomatologiczne.

Kierownik rejestracji

Monika Grosser

Studentka Pielęgniarstwa na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. W gabinecie zajmuje się naszymi konsultacyjnymi pacjentami m.in. wyjaśnia wszelkie wątpliwości dotyczące planu leczenia, umawia wizyty, informuje o możliwości kredytowania leczenia. Interesuje się muzyką soul oraz filmem hiszpańskim. W wolnych chwilach lubi wycieczki rowerowe.

Rejestratorka

Beata Skórnicka

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku: turystyka i rekreacja. W Dentim Clinic opiekuje się Pacjentami zagranicznymi: koordynuje rezerwację transferów i noclegów, aby uczynić ich pobyt w Polsce maksymalnie komfortowym. Jest bardzo empatyczna i życzliwa. W pracy zwraca szczególną uwagę na miłą i przyjazną atmosferę. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności wspinaczkę i bieganie. W wolnych chwilach chętnie sięga po książki podróżnicze i reportaże. Jest fanką włoskiej kuchni oraz muzyki z płyt winylowych.

Rejestratorka

Marzena Alanowicz

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. W pracy ceni sobie ład, porządek i doskonałą organizację. Dba o to, aby rejestracja funkcjonowała w perfekcyjny sposób. Jest zorientowana na potrzeby Pacjentów i chętnie odpowiada na wszelkie nurtujące ich pytania. W życiu prywatnym jest fanką muzyki heavy metalowej i fascynuje się astrofizyką oraz biologią.

Rejestratorka

Marta Turadek

Absolwentka rachunkowości postrzegająca świat bardziej jako aktywa niż pasywa. Z zamiłowaniem uczy się języka niemieckiego, co wykorzystuje w praktyce podczas wizyt niemieckojęzycznych pacjentów. Kocha podróże, lecz rzadko wraca w to samo miejsce. Oczywiście z wyjątkiem Dentim Clinic, gdzie niezmiennie powita Państwa od progu naszego gabinetu.

Rejestratorka

Paulina Harędza

Ukończyła Uniwersytet Jagieloński i Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uwielbia sport, a w szczególności bieganie, siłownię i fitness. W wolnych chwilach podróżuje i chodzi po górach.

Rejestratorka

Żaneta Czornik

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dietetyk z bogatym doświadczeniem, uczestniczka wielu prestiżowych szkoleń między innymi z zakresu dietoterapii w cukrzycy, żywienia i suplementacji osób aktywnych fizycznie czy leczenia żywieniowego. Zdobyte wykształcenie i doświadczenie pozwala jej doskonale zrozumieć potrzeby pacjentów. W wolnej chwili piecze i dekoruje torty, ciasta i cupcake. Uwielbia dobre książki obyczajowe i fantasy, długie spacery i wycieczki rowerowe.

Rejestratorka

Katarzyna Słaboń

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Informatyczno-Medycznej w Katowicach. Doświadczony grafik, dyplomowany magister sztuki i miłośniczka języków obcych. Świetnie posługuje się językiem hiszpańskim i niemieckim. Uwielbia podróżować, w wolnych chwilach zajmuje się ilustracją i jeździ konno.

Rejestratorka

Klaudia Karczewska

Absolwentka kognitywistyki komunikacji na Uniwersytecie Szczecińskim. W pracy ceni sobie dobrą organizację, porządek i przyjazną atmosferę. W Dentim Clinic pracuje na rejestracji w naszym gabinecie mieszczącym się w Silesii. Do jej głównych obowiązków należy przesyłanie dokumentacji medycznej Pacjentów do niemieckiej kasy chorych. W życiu prywatnym miłośniczka twórczości Remigiusza Mroza, muzyki lat 80., a w szczególności zespołu Depeche Mode. W wolnych chwilach jeździ na wycieczki rowerowe.

Rejestratorka

Julita Semkowicz

Absolwentka doradztwa zawodowego i personalnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W Dentim Clinic opiekuje się Pacjentami zagranicznymi, między innymi koordynuje rezerwację transferów i noclegów, co czyni ich pobyt w Polsce komfortowym. W pracy na równi z profesjonalizmem stawia na przyjazną atmosferę. Prywatnie pasjonatka mody i podróży. Tworzenie stylizacji to dla niej najlepszy sposób na aktywny wypoczynek.

Rejestratorka

Monika Lelonek

Absolwentka Etnologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uśmiech i chęć niesienia pomocy to cechy, którymi kieruje się również w pracy, tym samym dbając o najwyższy komfort pacjentów. Prywatnie miłośniczka książek N.Gaimana i czekolady.

Technik RTG

Monika Fic

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku elektroradiologia. W Dentim Clinic zajmuje się wykonywaniem zdjęć rentgenowskich, dzięki którym lekarze mogą zaplanować dokładne leczenie. W pracy ceni miłą atmosferę. Zawsze dąży do tego, aby każdy Pacjent był zadowolony. Czas wolny spędza aktywnie. Uwielbia sport i dobrą kuchnię.

Kierownik Asystentek

Zuzanna Markiewicz

Zajmuje się: Analiza Okluzji

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Studium Medycznego w Zabrzu. W Dentim Clinic zajmuje się analizą okluzyjno-estetyczną pacjentów, która jest pierwszym krokiem do podjęcia leczenia. Zuzanna asystuje również przy zabiegach chirurgicznych oraz protetycznych. Poza kliniką, spędza czas na wizytach w starych kinach studyjnych, oglądając filmowe klasyki. Interesuje się kulturą rosyjską i w przyszłości chciałaby zwiedzić ten kraj.

Kierownik Asystentek

Magdalena Skórka

Absolwentka Studium Medycznego w Bytomiu na wydziale higienistka stomatologiczna. W Dentim Clinic asystuje przy leczeniu endodontycznym i zachowawczym. Swój wolny czas chętnie spędza biegając lub słuchając dobrej muzyki.

Asystentka stomatologiczna

Hanna Gajda

Ukończyła szkołę medyczną, dyplomowana higienistka stomatologiczna. W naszej klinice asystuje podczas zabiegów chirurgicznych i periodontologicznych. W wolnych chwilach uwielbia jeździć na rowerze, aktywnie spędzać czas i podróżować.

Asystentka stomatologiczna

Kinga Rymiorz

W naszej klinice asystuje przy zabiegach endodontycznych. Praca asystentki daje jej wiele satysfakcji. Zajmuje się również zaopatrzeniem gabinetów w materiały stomatologiczne. Swoje wolne chwile poświęca rodzinie. Uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu.

Asystentka stomatologiczna

Angelika Pezda

Absolwentka studium medycznego, dyplomowana higienistka stomatologiczna. W naszej klinice asystuje podczas zabiegów chirurgicznych i implantologicznych. W wolnych chwilach lubi wycieczki rowerowe i wypady wędkarskie z rodziną.

Asystentka stomatologiczna

Justyna Pazdur

Absolwentka szkoły medycznej, dyplomowana higienistka stomatologiczna.Asystuje przy zabiegach endodontycznych, ortodoncji oraz leczeniu najmniejszych pacjentów. Interesuje się medycyną naturalną i kulturą dalekiego wschodu. Uwielbia podróże, sport i muzykę.

Asystentka stomatologiczna

Anna Sojka

Absolwentka Studium Medycznego, dyplomowana higienistka stomatologiczna. W naszej klinice asystuje podczas leczenia ortodontycznego i zachowawczego. W wolnych chwilach chętnie spędza czas na świeżym powietrzu.

Asystentka stomatologiczna

Anna Siwek

Absolwentka Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego w Zabrzu. Dyplomowana higienistka stomatologiczna, która do każdego zadania podchodzi z pasją. W naszej klinice asystuje podczas leczenia zachowawczego, endodoncji i leczenia najmniejszych pacjentów. Uwielbia dobrą muzykę i wędrówki po Tatrach.

Asystentka stomatologiczna

Klaudia Armatys

Absolwentka studium medycznego i dyplomowana higienistka stomatologiczna. W naszej klinice asystuje przy zabiegach chirurgicznych, co daje jej dużą satysfakcję. W wolnej chwili chętnie gra w piłkę ręczną. Uwielbia Escappe Room`y i gry planszowe.

Asystentka stomatologiczna

Natalia Radziewicz

Absolwentka szkoły dla asystentek stomatologicznych. Obecnie uczy się na kierunku Higienistka stomatologiczna. W Dentim Clinic asystuje w trakcie wizyt naszych małych pacjentów oraz podczas zabiegów chirurgicznych. Prócz stomatologii jej pasją są podróże, te dalsze oraz wypady za miasto z dziećmi i psami. Uwielbia wracać na wieś w rodzinne strony. Ceni sobie spokój oraz ciepło domowego ogniska. Praca asystentki daje jej wiele satysfakcji.

Asystentka stomatologiczna

Paulina Sosnowska

Absolwentka szkoły policealnej na profilu: asystentka stomatologiczna. W Dentim Clinic jest samodzielną asystentką ortodontyczną, ale uczestniczy także przy zabiegach z zakresu stomatologii zachowawczej i dziecięcej. W swojej pracy najbardziej ceni sobie kontakt z ludźmi oraz poszerzanie swojej wiedzy poprzez czynny udział przy leczeniu Pacjentów. Jej zainteresowania to literatura i kino; uwielbia także dobre jedzenie.

Asystentka stomatologiczna

Sylwia Piechowicz

Jest absolwentką Niepublicznego Studium Medycznego w Będzinie oraz studentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku dietetyka. W Dentim Clinic asystuje podczas zabiegów chirurgicznych i protetycznych oraz dba o naszych najmłodszych pacjentów podczas ich wizyt. W wolnych chwilach czerpie przyjemność z oglądania niezależnych filmów europejskich oraz prowadzenia zdrowego trybu życia.

Asystentka

Sara Roszkiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom higienistki stomatologicznej. Praca jest jej wielką pasją, dlatego cały czas pogłębia swoją wiedzę i umiejętności na licznych kursach i konferencjach. W Dentim Clinic asystuje przy skomplikowanych zabiegach chirurgicznych. Satysfakcję w pracy daje jej uśmiech Pacjenta oraz dobra współpraca z lekarzem. Wolne chwile spędza aktywnie na świeżym powietrzu. Uwielbia pomagać pobliskim schroniskom w wyprowadzaniu psów.

Asystentka

Monika Radosz

Wiedzę nabyła w szkole policealnej na kierunku higienistka stomatologiczna. Do jej zadań należy archiwizacja prac protetycznych. Zadowolony i uśmiechnięty Pacjent daje jej najwięcej satysfakcji w pracy. W wolnych chwilach uwielbia wycieczki górskie.

Absolwentka szkoły medycznej Talmed w Bielsku Białej na kierunku higienistka stomatologiczna oraz studentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W pracy najważniejsze jest dla niej stworzenie komfortowej atmosfery oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Pacjentom. Uwielbia wyjazdy w góry oraz taniec. W wolnych chwilach chętnie udaje się na siłownię, a także jeździ na rolkach. Chętnie zatapia się w powieściach psychologicznych.