Poznaj nasz zespół Dentim Clinic

Lek. stom

Wojciech Fąferko

Założyciel Dentim Clinic

Lekarz implantolog z 15-letnim doświadczeniem. Założyciel i Dyrektor Medyczny Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic.

Ukończył studia na Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie odbył staż podyplomowy, m.in. na Katedrze Chirurgii Śląskiej Akademii Medycznej. W latach 2008-2009 odbył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jana Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem zdobywając europejski tytuł implantologa.

W 2011 roku ukończył dwuletnie studia podyplomowe na New York College of Dentistry. W 2012 roku uzyskał tytuł Master of Prosthodontics (odpowiednik specjalizacji z protetyki) na Uniwersytecie w Sienie we Włoszech.

Od kilkunastu lat zajmuje się implantologią, która stała się główną dziedziną jego pracy. Jest członkiem europejskiego stowarzyszenia lekarzy implantologów – OSIS EDI. Uczestnik wielu specjalistycznych kursów i szkoleń praktycznych. Od zawsze interesuje się implantologią oraz wszystkim co z nią związane; zaawansowanymi odbudowami protetycznymi, technikami regeneracji tkanek, a także pokrewną stomatologią estetyczną. Stosuje nowoczesne, unikatowe w Polsce metody diagnostyki przedzabiegowej. Jako jeden z pierwszych w Polsce, po odbyciu szkoleń w Niemczech, wprowadził standardową komputerową diagnostykę 3D – oprogramowanie Simplant Pro (www.simplant.pl). Przeprowadza trudne zabiegi związane z regeneracją kości.

Specjalista w dziedzinie najnowszych rozwiązań CAD/CAM (technologia cyfrowego planowania i wykonywania uzupełnień protetycznych). W 2010 roku dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz znajomości najnowocześniejszej technologii, opracował unikatową metodę odbudowy zębów na implantach w 1 dzień. Autor i pomysłodawca ogólnopolskich akcji: “Stop dentofobii” i “Stop rakowi jamy ustnej”.

Aktualnie kieruje grupą implantologów w Dentim clinic. W 2018 roku rozpoczął kolejne studia podyplomowe z zakresu implantologii we Frankfurcie nad Menem – Master in Oral Implantology. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych programów szkoleniowych na świecie, które ukończyła do tej pory wąska grupa lekarzy.

Prywatnie pasjonat rowerów górskich, snowboardu oraz kitesurfingu. Głównym celem jego życia jest wychowanie 2 synów na swoich godnych następców! 😉 Jego motto życiowe: „Bo żyje się po to, żeby żyć!”

Poznaj również

Lek. stom.

Wojciech Fąferko

Lek. stom.

Tomasz Łukasik