najczęściej zadawane pytania

1. Czym jest choroba okluzyjna?

Jest to zaburzenie funkcji jednej z części układu narządu żucia, która powoduje w nim nierównowagę i doprowadza do jego de-strukcji. Jako układ żucia rozumiemy nie tylko zęby, ale również mięśnie i staw skroniowo-żuchwowy.

2. Dlaczego tracimy zęby?

Są dwa powody utraty zębów:
-bakterie,
-przeciążenia i starcia.

Z pierwszym z nich większość lekarzy potrafi sobie świetnie poradzić. Usunięcie próchnicy, leczenie kanałowe czy nawet spowolnienie chorób periodontologicznych nie stanowią już dzisiaj problemu.Drugim powodem, czyli przeciążeniami i starciami, wciąż zajmuje się wąska grupa specjalistów na świecie, pomimo iż to właśnie one najczęściej prowadzą do utraty zębów! Aby rozpoznać, zdiagnozować i leczyć chorobę okluzyjną trzeba mieć specjalistyczną wiedzę z zakresu tzw. okluzji. W Dentim clinic każdy pacjent jest diagnozowany i leczony w taki sposób, aby jego zęby służyły mu bez żadnych problemów do końca życia.

3. W jaki sposób rozpoznajemy chorobę okluzyjną?

Każdy pacjent Dentim Clinic podczas pierwszej wizyty przechodzi wstępną diagnozę pod kątem objawów choroby okluzyjnej.Jeśli stwierdzimy takie objawy jak starcie, przemieszczanie lub ruchomość zębów, konieczne jest wykonanie tzw. Analizy Dawsona. Jest to dodatkowa wizyta trwająca od 60 do 90 minut. Podczas tej wizyty wykonujemy m.in. 21 zdjęć twarzy i zębów pacjenta w różnych sytuacjach. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko wykryć ewentualne problemy z uzębieniem, ale również przeprowadzić pełną diagnostykę estetyczną. Dodatkowymi elementami badania są: łączona diagnostyka rentgenowska i tomografia komputerowa, badania w powiększeniu z wykorzystaniem mikroskopów, badanie periodontolo- giczne oraz badanie stawów skroniowo-żuchwowych za pomocą USG.W diagnostyce pomaga nam najnowszy program komputerowy Dawson Wizard.

4. Czym jest The Dawson Academy?

Stomatolodzy Dentim Clinic są absolwentami The Dawson Academy, która uczy kluczowych zasad i umiejętności w kompleksowym leczeniu choroby okluzyjnej, choroby stawów skroniowo-żuchwowych oraz wszechstronnej stomatologii estetycznej.