Kamil Stefański

Lek. stom.

Kamil Stefański

Ukończył studia w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Odbył staże podyplomowe z Ortodoncji i Chirurgii Stomatologicznej pod okiem najbardziej doświadczonych stomatologów na Śląsku. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy praktykujących ortodoncję IAO – International Association for Orthodontics.

Wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji w Zabrzu. Wykłada również Elementy Ortodoncji na kierunku Logopedia w Wyższej Szkole Humanitas.

W naszym gabinecie zajmuje się ortodoncją, w tym aparatami Invisalign oraz leczeniem dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Od czasów studiów, aż do chwili obecnej prowadzi badania naukowe w dziedzinie ortodoncji. Uczestniczy i przemawia w licznych sympozjach naukowych poświęconych ortodoncji oraz inżynierii stomatologicznej.

Od dziecka oprócz medycyny pasjonuje go elektronika i informatyka. Tworzy własne urządzenia oraz pisze własne programy.

Relaksuje się grając na pianinie i gitarze. Brakuje mu tylko perkusji, na której kolega nauczył go podstaw gry jeszcze w liceum. Jest zapalonym narciarzem. Chce zrobić „instruktora narciarstwa” tak dla siebie samego, by czegoś nowego się nauczyć. Wiele lat trenował tenis ziemny. Udało mu się zdobyć licencję sędziego liniowego.